روفرشی کشدار

نحوه اندازه گیری فرش برای خرید روفرشی کشدار

نحوه اندازه گیری فرش برای خرید روفرشی کشدار

اگر شما هم قصد خرید روفرشی کشدار دارید، حتما توجه کنید که اندازه گیری دقیق فرش مهمترین کار برای خرید روفرشی کشدار است. در ادامه با روفرشا همراه باشید.

 

اغلب تولید کنندگان کاور فرش کشدار از ابعاد استاندارد استفاده می‌کنند. این کار باعث می‌شود روفرشی شما بصورت خوب کاور فرشهایتان نشود و یا سبب چروک شدن روفرشی می‌شود. و یا اینکه گوشه‌های فرش را بالا میاورد.

برخلاف بسیاری از تولیدی‌ها که فقط اقدام به تولید روفرشی از پیش آماده و با سایزبندی‌های روتین می‌کنند و نسبت به سایز فرش شما بی تفاوت هستند، روفرشا روفرشی کشدار شما را به طور اختصاصی و سفارشی سازی شده برای شما سایز بندی می‌کند و این کار باعث می‌شود که روفرشی نه از فرش شما بزرگتر و نه از فرش شما کوچکتر باشد و کاملا فیت فرش شود.

چرا باید فرشهایمان را متر بزنیم؟

استاندارد فرش‌های تولید شده این است که مثلا یک فرش ۶ متری باید ۲۰۰ سانتیمتر در ۳۰۰ سانتیمتر باشد یا اینکه فرش ۱۲ متری باید ۳۰۰ سانتی متر در ۴۰۰ سانتی متر باشد. اگر شما الان فرش‌های خانه خودتان رو اندازه گیری کنید خواهید دید که چندین سانتی متر با اندازه های استاندارد فرش اختلاف وجود دارد.

نحوه اندازه گیری فرش برای خرید روفرشی کشدار

گاه حتی پیش می آید که دو فرشی که از یک برند و از یک فروشگاه خریداری کرده اید و به عنوان فرش ست و جفت در خانه استفاده می کنید نیز با یکدیگر طول و عرض متفاوتی دارند؛ بنابراین، اندازه گیری دقیق سایز فرش بسیار مهم است و به کیفیت استفاده شما از روفرشی کشدار کمک می کند و شما باید این کار را به صورت جداگانه برای هر کدام از فرش های خود انجام دهید.

وجود این اختلاف باعث میشود اگر روفرشی کشدار شما دقیقا اندازه فرشتون تولید نشود مشکلاتی از قبیل زیر بوجود بیاد.

  • کوچک و بزرگ بودن روفرشی برای فرش
  • بالا آمادن گوشه های فرش
  • جمع شدن روفرشی
  • چروک شدن روفرشی روی فرش و …

نحوه متر زدن دقیق فرش برای روفرشی کشدار

بهتر است برای اندازه گیری دقیق طول و عرض از متر فلزی استفاده نمایید چرا که مستحکم است و خم نمی شود تا در اندازه گیری خطا ایجاد گردد. برای اندازه گیری عرض فرش نیاز به اقدام خاصی نیست؛

 

 ۱.  ابتدا عرض فرش اندازه گیری میکنیم. چون عرض کار سفت هست اندازه گیری عرض راحت است.

۲. برای اندازه گیری طول فرش، ریشه‌ها و جاهای نرم فرش یا به اصطلاح شیرازه فرش رو زیر فرش جمع میکنیم. در قدم بعدی از قسمت سفت فرش متر میزنیم تا طرف دیگر قسمت سفت فرش.

توجه کنید که موقع ثبت سفارش به هیچ وجه خودتان چندیدن سانتیمتر دیگر اضافه اعلام نکنید. ما خودمان چند سانتی متر اضافه تر در نظر می‌گیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *